ארויגו והרחם

במנח הטבעי של הרחם, היא נוטה מעט קדימה מעל שלפוחית השתן. הרחם מוחזקת במקומה על ידי רצועות המחוברות אליה מלפנים, מאחור ומהצדדים. לרצועות יכולת להימתח על מנת להחזיק את הרחם במקומה ביומיום, אך גם במקרים בהם הרחם גדלה (למשל בזמן הוסת כשהרחם מכפילה את גודלה), בזמנים שהשלפוחית או המעי מלאים ומשפיעים על המנח שלה, וכמובן בזמן הריון כשהרחם עולה אל חלל הבטן וגדלה עד מאוד. הרצועות התומכות עלולות להתרופף ולגרום לרחם לזוז ממקומה, לנטות קדימה, אחורה או על צידה.

לרפואה המודרנית אין מספיק מה להציע במצבים כאלה. הטיפול בדרך כלל יכלול שימוש בגלולות למניעת הריון, תרופות מרפות שרירים או ניתוחים. לרוב יאמרו לאשה כי מצבה נורמאלי וכי אין לה סיבה לדאגה. עם זאת, יש מגוון סימפטומים פיסיים ורגשיים שיכולים להימנע בכך שנחזיר את הרחם למקומה. כשהרחם אינה במקומה, היא עלולה ללחוץ על כלי דם, בלוטות לימפה או עצבים, ובכך להשפיע על הזרימה של מערכות אלו. כשאנו מחזירות את הרחם למקומה בעזרת עיסוי ארויגו, שב האיזון אל מערכות אלו ואל הגוף בכלל. רעלים תקועים מצליחים להתפנות, והורמונים וחומרים מזינים מוצאים את דרכם בקלות אל אזור האגן. אלה הכרחיים עבור מחזוריות מאוזנת, הריון בריא ולידה טובה.

ארויגו ובעיות עיכול

אנו שומרות את הרגשות בבטן. לא פעם אנו משתמשות בביטויים כמו "הבטן הרכה", "לשמור בבטן", "אגרוף בבטן". דברים רגשיים רבים אנו מחזיקות בבטן ויש לכך השפעה על מערכת העיכול.

העיסוי מסייע רבות בבעיות עיכול. מעי רגיז, קלקולי קיבה, עצירות וצרבות, מטופלים ברפואה המודרנית בעזרת נוגדי חומצה, מרפי שרירים ושלל תרופות נוספות. התרופות הללו מסייעות לתסמינים אך אינן פותרות את הבעיה. בשיטת ארויגו נעשה עיסוי עמוק ומשמעותי בבטן העליונה, דבר המאפשר הרפיית השרירים, הרצועות וכלי הדם סביב הבטן ובכך זרימת דם טובה יותר אל ומהבטן. העבודה בארויגו מסייעת בשחרור, הן של רגשות והן של מערכת העיכול.

המידע באתר אין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או תחליף לייעוץ מקצועי ואישי, או כתחליף לטיפול רפואי כלשהו.

 © כל הזכויות שמורות לנטע שחר.