top of page
IMG_2045.JPG

סובאדה- עיסוי רחם

הסמכה בשיטת ארויגו

עיסוי הרחם הוא טיפול מסורתי קדום שמטרתו איזון הרחם ובכך איזון האשה. עיסוי הרחם קיים בתרבויות שונות בעולם ובמשך שנים עבר מדור לדור בין נשים ואנשי מרפא. אני למדתי לטפל בעיסוי רחם שמקורו במרכז אמריקה, בשבט המאיה שבבליז. דון אליחיו פאנטי, השמאן של שבט המאיה העביר את רזי הטיפול לד"ר רוזיטה ארויגו, אשר ברגישות ותבונה שילבה את טכניקת העיסוי הקדומה עם מידע מודרני באנטומיה ופיזיולוגיה ויצרה טיפול הוליסטי המביא לריפוי הגוף והנפש.

 

דון אליחיו פאנטי האמין כי המרכז של האשה הוא הרחם שלה, וכי כאשר הרחם יוצאת מאיזון ואינה בבריאות מיטבית, כל חייה של האשה יושפעו מכך והיא תהיה בחוסר איזון בדיוק כמו הרחם. מטרת עיסוי הרחם היא להחזיר את הרחם לאיזון באמצעות עבודה על הרצועות התומכות ברחם, הרפיית השרירים והגברת זרימת הדם, הלימפה, העצבים ואנרגיית החיים אל הרחם ואל איברי הרחם.

לוגו-ירוק-רקע-שקוף.png

העיסוי מסייע בכאבי אגן, וסת וביוץ, מסייע בהסדרת המחזוריות, הגברת הפוריות, העלאת איכות הביציות, התמודדות עם שרירנים וציסטות, דלקות באיברי האגן, כאבים ביחסי מין, בעיות עיכול, תסמיני גיל המעבר ועוד.

 

בעייני עיסוי רחם זה עולם ומלואו שמאפשר לנו לעצור ולהביט פנימה. אנחנו חיות בעולם תזזיתי של תנועה בלתי פוסקת ורעש הולך וגובר. מקום שמאפשר לרגע להשקיט את כל הקולות מסביב, להיות מסוגלת להיכנס פנימה ולהקשיב לקול הפנימי שלי, זה מקום שלא פשוט להגיע אליו, ועיסוי הרחם מאפשר לנו את זה.

 

עברנו ואנחנו עדיין עוברות בחיינו ריגושים ואתגרים, שמשאירים חותם בגופנו. לא פעם נרגיש אותם בבטן, אולי כפרפרים בבטן, אולי כבוקס בבטן... אבל משהו יישאר שם. לפעמים המשהו הזה מבקש להשתחרר, לצאת החוצה ולהפסיק להכביד על הגוף ועל הנפש. העבודה בעיסוי רחם עוזרת לפרק ולשחרר, לפעמים דברים שישובים בבטן אפילו שנים ארוכות.

 

אני מזמינה כל אשה בכל גיל להגיע לעיסוי המיוחד הזה, להתחבר למקור כוחה ולעשות בתוכה שלום.

כיצד מתבצע הטיפול

מפגש ראשון

במפגש הראשון שלנו אכיר אותך ואת הבטן שלך. המפגש אורך כשעה וחצי, ובו נדבר על מה שמביא אותך לעיסוי ועל מה שאנחנו מבקשות שיקרה בטיפול.

 

לאחר השיחה נעבור לעיסוי. את תשכבי על מיטה עטופה ומכוסה, ואני אניח ידיים על הבטן. ננשום, נתחבר, נתפלל וניכנס בעדינות פנימה. אעבוד גם על הבטן וגם על הגב, לפעמים מעל השמיכה ולפעמים על עור הגוף. העבודה על העור היא עם שמן חמים, ואחשוף רק את החלק בגוף עליו אני עובדת.

 

העיסוי עדין ומאוד נעים. אחרי המפגש ייתכן ותרגישי עייפה. אני מעודדת לעבור את הימים שאחרי המפגש הראשון בהקשבה יתרה לגוף ולתחושות העולות מן המפגש.

מפגש שני

לאחר כשבוע ניפגש שוב. גם הפעם נדבר, על מה שהיה ועל התחושות שעלו. שוב אעניק לך עיסוי ובסופו אלמד אותך כיצד להעניק לעצמך עיסוי עצמי, על מנת שתוכלי להמשיך ולתמוך בעצמך. במידה וארגיש שיש בכך צורך, אלמד אותך טיפולים מסורתיים נוספים שיתמכו בתהליך הריפוי וההקשבה שלך.

שני מפגשים ראשונים | 550 שקלים למפגש

מפגשי המשך

מפגשי המשך תלויים בצרכים של כל אשה ובמה שעלה מתוך המפגשים שהתקיימו. לעתים די בשני המפגשים הראשונים והמשך התמיכה עם העיסוי העצמי מסייע ומטיב. לעיתים יש צורך לחזור לטיפולים נוספים לאורך מספר חודשים. המשך הטיפול תלוי בך, בתחושותיך ובמצבך הבריאותי. לרוב יספיקו מספר מפגשים בודדים על מנת להגיע להטבה בכאב. עבור הגברת הפוריות בדרך כלל יש צורך בסדרת מפגשים לאורך זמן.

מפגשי ההמשך אורכים כשעה וכוללים שיחה קצרה ועיסוי.

מפגשי המשך | 350 שקלים למפגש

פרחים בלבד שקוף.png

מה נותן העיסוי לרחם

לרחם רצועות תומכות אשר מסייעות להחזיק את הרחם במקום. הרצועות מחוברות לרחם מלפנים, מהצדדים ומאחור, ונמשכות עד לעצמות האגן ואיברי האגן החיצוניים. לעומת שאר רצועות הגוף, רצועות התמיכה של הרחם הינן גמישות מאחר והן צריכות לתמוך ברחם בשלל מצבים: בווסת הרחם מכפילה את גודלה ומשקלה, מלאות של שלפוחית השתן והמעי משפיעים גם הם על מנח הרחם, ובהריון הרחם זזה ממקומה ועולה אל חלל הבטן וכמובן גדלה פי כמה וכמה. כל אלה יוצרים תנועה שעלולה להשפיע על רצועות התמיכה של הרחם ולגרום להן להימתח או להתרופף, מה שישפיע על הרחם ויגרום לה לשנות מיקום או מנח או שניהם גם יחד.

 

כשהרחם זזה ממקומה או שהמנח שלה אינו אופטימאלי, הדבר יכול להשפיע על אופי הדימום, כאבים, דלקתיות, יכולת הגוף להרות ועוד. לרפואה המודרנית אין מספיק מה להציע במצבים כאלה והטיפול בדרך כלל יכלול שימוש בגלולות למניעת הריון, תרופות מרפות שרירים או ניתוחים. יש מגוון סימפטומים פיסיים ורגשיים שיכולים להימנע בכך שנחזיר את הרחם למקום. רחם שאינה במקומה עלולה ללחוץ על כלי דם, בלוטות לימפה או עצבים ובכך להשפיע על זרימה של מערכות אלו. מנח שאינו תקין יכול להשפיע על יכולת הרחם להתרוקן או על יכולת איברי הרחם לקיים את תפקידם כראוי. כשאנחנו מחזירות את הרחם למקומה בעזרת עיסוי רחם, רעלים תקועים מצליחים להתפנות, הורמונים וחומרי הזנה מוצאים את דרכם בקלות אל אזור האגן והאיזון שב אל מערכות הגוף, אל הרחם ואל האשה. איזון זה הכרחי עבור מחזוריות תקינה, הריון בריא ולידה קלה וטובה.

כאבי מחזור

הא'-ב' של מודעות לפוריות הוא להבין שמחזור הוא מעגל הפוריות של האשה, ושלדימום המחזורי קוראים וסת. ולכן הכאבים אותן חוות נשים סמוך לדימום או במהלכו נקראים כאבי וסת. מי שחווה כאבים כשבועיים לפני הופעת הדימום, חווה כנראה כאבי ביוץ.

 

כאבים שקשורים למחזוריות הנשית יכולים להופיע בעקבות חוסר איזון במיקום ובמנח הרחם. לרוב אשה שסובלת מכאבי וסת, תחווה גם דימומים בהפסקות והכתמות חומות לפני או אחרי הדימום, תופעות שיחזקו את ההנחה שמדובר בחוסר איזון במנח הרחם.

 

מניסיוני יש סיבות רבות לכאבים של הרחם. אני מרגישה שלא פעם הרחם מנסה לדבר אלינו, או יותר נכון לצעוק את מה שעובר עלינו ואנו חוות זאת ככאב. הרבה פעמים כאבים של הרחם יהיו קשורים להשתקה של המחזוריות הנשית ואיך שהיא פועלת בגופנו. ראיתי לא פעם כי ניסיונות לחסום את דם הוסת או למנוע הריון משפיעים על כאבים, ואפילו הקושי שלנו מול תחושות הגוף והנפש שמביא איתו הדימום יכול להגביר כאב.

 

הרבה פעמים התשובה היא מודעות, הכרות והבנה של התהליכים שקורים בגוף בשביל שהרחם תשקוט מצעקתה. את כל אלו אני עושה בסדנאות של מודעות לפוריות. ולפעמים הרחם מבקשת את המגע, את ההקשבה מקרוב וכמובן את העבודה הפיזית על איברי האגן שמעודדת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ומחזירה אותו לאיזון.

 

נשים שסובלות מכאבי מחזור לרוב יסתפקו בשני מפגשים בלבד והמשך תמיכה עצמית בבית על מנת להשקיט את הכאב.

 

אם מופיע כאב, לרוב הוא בא לספר לנו משהו. בואי ונקשיב לו ביחד.

עיסוי רחם וטיפולי פוריות

טיפולי פוריות הם חלק מתקופה מאוד מורכבת המלווה בקשיים גדולים הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית. פעמים רבות לא מאובחנות בעיה מסוימות, והאשה שאינה נקלטת להריון מקבלת את הכותרת "אי פריון בלתי מוסבר". ניסיונות ההפריה נמשכים במשך חודשים ואפילו שנים ללא הצלחה והקושי גדל מניסיון לניסיון. המצב הזה מכניס את הגוף למתח רב והבטן מתמלאת ברגשות מורכבים.

 

עיסוי רחם הוא טיפול רך ועדין שעושה עבודה מאוד עמוקה ומשמעותית בחיזוק הרחם והזרמת המערכות התומכות בתהליך ההפריה. העיסוי מביא את הרחם לאיזון, משפר את תהליך פינוי הרעלים מהרחם והאגן, משחרר חסימות והידבקויות, משחרר את הנשימה, משפר את זרימת הדם אל הרחם והשחלות ובכך משפיע על הרזרבה השחלתית ועל איכות הביציות, משפיע על תמסורת ההורמונים ועוד. המפגש עם הפנימיות והמגע בגוף מסייעים לשחרר רגשות שהוחזקו בבטן ולפנות מקום לחיים חדשים.

 

עיסוי רחם כהכנה לטיפולי פוריות משפר את סיכויי ההצלחה של הטיפולים. במידה ואת כבר נמצאת בתוך תהליכים של טיפולי פוריות, יהיה צורך בהפסקה מהליכים ומטיפול תרופתי של לפחות מחזור אחד על מנת להניע מחדש את מערכות הגוף.

 

מומלץ להתחיל בתמיכה של עיסוי רחם כשלושה חודשים לפני שניגשים לטיפולי פוריות. כדאי לשלב תזונה תומכת, פעילות גופנית וטיפולים תומכים נוספים.

 

במהלך טיפולי פוריות נבצע עיסוי רחם בהתאם להליך הרפואי, בדרך כלל בזמן גירוי הזקיקים הראשוני ושוב לפני הזרעה או החזרת עוברים.

 

אני יכולה להבטיח לך מפגש של לב אל לב, מגע אוהב, התכווננות ותפילה. אני מאמינה שעם עבודה פנימית ותמיכה לגוף, העולם ישלח אליך את מה שאת מבקשת.

dreamstime_xxl_54900041_edited.png
כאבי מחזור
טיפולי פוריות
bottom of page